Godziny otwarcia:

lipiec, sierpień wrzesień


poniedziałek - piątek

1000 - 1900


sobota - niedziela

1000 - 2000


Możliwość rezerwacji dla grup, imprez integracyjnych itp.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych godziny otwarcia mogą ulec zmianie.

Segway - sprawdź, czy zachowasz równowagę

Nasze segwaye

Segway HT (czyli Segway Human Transporter; od drugiej generacji nazywa się Segway Personal Transporter – Segway PT) – dwuśladowy, dwukołowy, jednoosobowy pojazd elektryczny, zasilany z wbudowanych akumulatorów, kontrolowany przez komputer pokładowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi. Pojazd może rozwijać prędkość do 20 km/h (model P do 16 km/h).

Segwayem kieruje się przez przechylenie tułowia kierowcy w odpowiednią stronę. Powoduje to zachwianie stanu równowagi. Komputer dążąc do jej przywrócenia przesuwa pojazd tak, żeby zapobiec jego wywróceniu. Skutkiem jest ruch Segwaya w danym kierunku. Do wykrywania pozycji pionowej pojazdu wykorzystany jest efekt żyroskopowy. Utrzymanie stabilności jest powiązane z klasycznym problemem teorii sterowania, tzw. problemem odwróconego wahadła.

Segway HT został skonstruowany przez Deana Kamena i jest obecnie produkowany przez firmę Segway Inc. z siedzibą w Bedford (New Hampshire) w USA).

Początkowo Segway miał nazywać się Ginger. W 2002 roku został zaprezentowany publicznie. Wcześniej widziały go tylko powszechnie znane osobistości ze świata biznesu i wiodących technologii.

atrakcje w rabce, atrakce w malopolsce, rabka zdrój segwey , wypożyczalnia quada rabka, wynajem quadów nowy targ