Godziny otwarcia:

lipiec, sierpień wrzesień


poniedziałek - piątek

1000 - 1900


sobota - niedziela

1000 - 2000


Możliwość rezerwacji dla grup, imprez integracyjnych itp.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych godziny otwarcia mogą ulec zmianie.

Elektryczne hulajnogi - pojazdy dla każdego. Spróbuj!!!

Hulajnoga elektrycznaHulajnoga - dwukołowy pojazd, który ma już ponad sto lat! Początkowo powstał jako "coś" skleconego z popsutych wrotek i kawałków desek i było prawdopodobnie dziełem dzieci robotników z przemysłowych miast, które, nie mając nowych zabawek, zaadaptowały nadające się jeszcze części do stworzenia nowego środka transportu. Już na początku XX wieku (konkretnie w 1915 r.) w Stanach Zjednoczonych na bazie hulajnogi stworzono pierwszy skuter. Pojazd nazywał się Autoped i do złudzenia przypominał hulajnogę. Posiadał małe koła, wysoką kierownicę oraz nisko umieszczoną podłogę-podest. To za jego sprawą zaczęto analizować konstrukcję tego typu jednośladów i ją konsekwentnie unowocześniać. Ze względu na szybki rozwój rowerów hulajnogi na długo zostały praktycznie zapomniane. Do łask przywrócił je dopiero wynalazca Wim Outboter, który pod koniec lat 90 zaprojektował nową ich wersję - aluminiową hulajnogę, którą obecnie doskonale znamy z naszych parków, chodników i placów.

Nasze hulajnogi, ze względów bezpieczeństwa, mają ograniczoną prędkość maksymalną do 20 km/h. Ze względu na możliwość regulacji wysokości siodełka (lub jego demontażu) a także wyjątkową łatwość obsługi nadają się do jazdy dla każdego. Idealny pojazd do zwiedzania parku w Rabce-Zdrój

Segway - sprawdź, czy zachowasz równowagę

Nasze segwaye

Segway HT (czyli Segway Human Transporter; od drugiej generacji nazywa się Segway Personal Transporter – Segway PT) – dwuśladowy, dwukołowy, jednoosobowy pojazd elektryczny, zasilany z wbudowanych akumulatorów, kontrolowany przez komputer pokładowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi. Pojazd może rozwijać prędkość do 20 km/h (model P do 16 km/h).

Segwayem kieruje się przez przechylenie tułowia kierowcy w odpowiednią stronę. Powoduje to zachwianie stanu równowagi. Komputer dążąc do jej przywrócenia przesuwa pojazd tak, żeby zapobiec jego wywróceniu. Skutkiem jest ruch Segwaya w danym kierunku. Do wykrywania pozycji pionowej pojazdu wykorzystany jest efekt żyroskopowy. Utrzymanie stabilności jest powiązane z klasycznym problemem teorii sterowania, tzw. problemem odwróconego wahadła.

Segway HT został skonstruowany przez Deana Kamena i jest obecnie produkowany przez firmę Segway Inc. z siedzibą w Bedford (New Hampshire) w USA).

Początkowo Segway miał nazywać się Ginger. W 2002 roku został zaprezentowany publicznie. Wcześniej widziały go tylko powszechnie znane osobistości ze świata biznesu i wiodących technologii.

Quady - bądź jak Rafał Sonik*

Nasze quadyQuad - czterokołowy pojazd przeznaczony do jazdy poza utwardzonymi drogami, wywodzący się z całej linii pojazdów ATV (All Terrain Vehicle) zwanych "wszędołazami", zaprojektowany i wyprodukowany po raz pierwszy przez japońską firmę HONDA. W Polsce, z racji olbrzymiej popularności 4-kołowych ATV, termin ATV – all-terrain vehicle – jest używany zamiennie z terminem quad. Wynika to w dużej mierze z faktu, że w Polsce pojazdy ATV zaczęły zyskiwać popularność dopiero w połowie lat 90., kiedy to na całym świecie hegemonię w rodzinie ATV sprawowały właśnie 4-kołowce.

 

Paintball - poleć z nami w kolorowe kulki!

Strzelec wyborowyDo zabawy proponujemy najwyższej jakości markery firmy Tippmann.

Sprzęt do paintballa pojawił się w USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak również w rolnictwie do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych. 27 czerwca 1981 rozegrano pierwszą grę: 12 zawodników zabawiło się w "Zdobądź flagę". Zwycięzca nie oddał ani jednego strzału. Zabawa nabrała rozgłosu (między innymi dzięki nagłośnieniu przez media), spodobała się i ruszyła w świat. Początkowo paintball określano mianem Survival, ale dość szybko nazwa ta ustąpiła obecnej. Od tego czasu nastąpił szybki rozwój paintballa na całym świecie, pojawili się wytwórcy odpowiedniego wyposażenia dla grających, ustalono zasady i wymogi bezpieczeństwa. Początkowo zabawa grup pojedynczych entuzjastów, często o zainteresowaniach myśliwskich lub militarystycznych, przekształciła się w sport dostępny dla większości osób.
Za - wikipedia.org

skutery elektryczne rabka, rabka zdrój paintball, atrakcje w rabce zdrój, wypożyczalnia rowerów elektrycznych rabka zdrój, paintball nowy targ